Turistično kulturno športno društvo Pečarovci

Kontaktne osebe

• Danica Kardoš

O nas

Turistično kulturno športno društvo je bilo ustavoljeno 1977. leta in od takrat aktivno deluje na različnih področjih. Najbolj odmeven in znan za Pečarovce je sigurno Fetival skečev "PREFRIGANI ZGREBAŠ" na katerem gostimo vrsto domačih in tujih gledaliških skupin. V društvu aktivno deluje Ljubiteljska gledališka skupina Zgrebaši in pevska skupina v okrilju kater prirejamo vsako leto tradicionalni koncert ljudskih pevcev z naslovo "NA PRAGU GORIČKEGA". Skozi celotno leto skrbimo za urejenost domačega kraja z vedno aktualnimi zasaditvami javnih površin in čistilnimi akcijami. Podpiramo pridelavo domače hrane in pridelkov ter razpisujemo razstavo le teh "GES MAN NAJVEKŠE, NAJVEKŠO" na kateri razstavimo vse prispele pridelke ter jih tudi nagradimo. Organiziramo dva pohoda po starih romarskih poteh: IDEMO K GRADE ter K SV. TRIJOCI, ki dosegata lepe razsežnosti v bližnji in daljni okolici. Radi ustvarjamo z našimi mladimi in za njih tudi pripravljamo predbožične delavnice ter gledališko predstavo za božič. V TKŠD Pečarovci smo tudi skrbnik dveh GEOCACHING točk. Še posebej pa smo ponosni na ohranjanje kulturne in etnografske dediščine domačega kraja, tako zbiramo in hranimo predmete naših prednikov v razstavi "ŽIVI SPOMINI", ki se nahaja v stari Pečarovski šoli. Ohranjamo tudi tradicijo domačega kraja z sejanjem in puljenjem lanu kateri je bil v Pečarovcih značilen že v preteklosti, saj so ga sejali in predelovali vse do platna prav pri vsaki hiši. Tradicionalno organiziramo vsako leto tudi Pečörovski Fašanek - pustno povorko za katero izberemo aktualno perečo tematiko in z njo razvedrimo naše vaščane.

Skratka pri nas se vedno nekaj dogaja zato nas pridite obiskat ali enostavno spremljajte na:

pecarovci.si ali nam sledite na FB profilu: TKŠD Pečarovci ali Ljubiteljska gledališka skupina Zgrebaši